środa, 25 maja 2016

Stawianie ogrodzenia Winylowe na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa nie potrzebuje pozwolenia na to ani informowania tego faktu do urzędu wyjąwszy szczególne wypadki.

Stawianie plotki Winylowe na plot i furtę ze sztachetek nie potrzebuje zezwolenia na budowę oraz raportowania tego faktu do urzędu nie licząc kilku wypadków.

Balaski z plastyku na plot i bramkę sztachetowa nie przewyższające wysokości 2,2 m wznoszone pomiędzy dwoma graniczącymi działkami nie wymagają żadnych formalności biurowych. Dotyczy to również ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów obok prywatnych oraz wew. nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania ogrodzenia plastikowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia winno określać rodzaj ogrodzenia, metodę przeprowadzenia jego montażu i zaplanowany dzień zapoczątkowania budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia należy dodać deklaracje o prawie do zarządzania posiadłością w celach budowlanych a także jeżeli jest to zadane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Nieraz do stawiania balustrady plastikowe na plot i furtkę ze sztachet wymagane są wspierające uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia można zacząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia planowania jego budowy, o ile biuro nie wniesie uprzednio protestu. Protest może zaistnieć w sytuacji, jak projektowane ploty PVC na plot i bramkę ogrodzeniowa jest nieadekwatne z określeniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej drogi. W przypadku gdy przewidywane ogrodzenia plastykowe na plot i furtkę ze sztachetekmoże grozić bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. poprzez ograniczanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować załatwienia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu budowy płotu jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie zaczęcia prac przez ten okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia a także w wypadku chęci zbudowania ogrodzenia konieczne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz